Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ OKRĘGOWEJ IZBY INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ OKRĘGOWEJ IZBY INŻY...

Inwestycje gminy Mrągowo

GMINA MRĄGOWO
Gmina Mrągowo finalizuje realizację dwóch ważnych inwestycji.

Gmina Mrągowo finalizuje dwie bardzo ważne inwestycje. Pierwszą z nich jest budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szestnie. To pierwszy taki obiekt na terenie gminy. Działania związane z jej budową rozpoczęto już w poprzedniej kadencji samorządu. Teraz inwestycja zbliża się do końca. „Jesteśmy na finale tej inwestycji, co widać już w środku. Układane są ostanie elementy podłogi sportowej, wyposażenia. Końcówka dosłownie remontu. Za kilka tygodni będziemy mogli spotkać się tam, uroczyście otworzyć ten obiekt i przekazać go do użytkowania uczniom Szkoły Podstawowej w Szestnie” – informuje Piotr Piercewicz, wójt gminy Mrągowo.

Powierzchnia użytkowa nowego obiektu to aż 1580 metrów kwadratowych. W środku znajdą się boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i futsalu. Zaplanowano również 150 miejsc dla kibiców. Powstanie tu również całe niezbędne zaplecze w postaci szatni, pokoju trenerskiego i siłowni.

Koszt budowy hali sportowej w Szestnie to ponad 8 milionów złotych. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie na jego realizację z Ministerstwa Sportu z programu „Sportowa Polska” w wysokości prawie 5,7 mln złotych.

Druga duża inwestycja realizowana jest w miejscowości Kosewo. Powstaje tu obiekt, który połączy funkcję biblioteki gminnej i świetlicy. „To obiekt, który powstał w głowach mieszkańców, można powiedzieć, najpierw, bo ta inicjatywa wynikała z ich słów, z ich potrzeb, a także z pieniędzy, które przekazane zostały, w ramach Funduszu Sołeckiego, na projekt tego obiektu” – mówi wójt Piotr Piercewicz.

Nowoczesny i pięknie położony obiekt pozwoli na realizację szeregu działań integrujących społeczność lokalną. Jego powierzchnia umożliwi natomiast poszerzenie księgozbioru biblioteki gminnej. Biblioteka przejdzie również cyfrową rewolucję. Kartkowy system wypożyczania egzemplarzy zastąpią cyfrowe karty biblioteczne zgodne z ogólnopolskimi standardami.

Budowa świetlicy gminnej w Kosewie kosztuje prawie 2,5 mln złotych. Wkład gminy to niecałe 50 tysięcy, resztę stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR. Prace przebiegają tu szybciej, niż zakładano – obiekt zostanie oddany do użytku prawdopodobnie już wiosną 2024 roku.