Uniwersytet Warmińsko-Mazurski to największa uczelnia w regionie i jednocześnie jedenasta według rankingów najlepsza placówka spośród polskich uniwersytetów. W tym roku wybrało ją 6700 nowych studentów i 32 doktorantów. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski może się również pochwalić coraz wyższymi wynikami naukowymi i nowymi uprawnieniami akademickimi. „Przede wszystkim w ten rok akademicki szczęśliwi z powodów wyników ewaluacji. 24 dyscypliny ewaluowane. Wszystkie dyscypliny zyskały ocenę wyższą niż B, a więc nie niżej niż B+, 6 w kategorii A. Odwołujemy się w przypadku 11 dyscyplin, a więc liczę na to, że będzie jeszcze lepszy wynik za jakiś czas” - podkreśla dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Rok akademicki 2022/2022 to również nowe ścieżki rozwoju. Do oferty edukacyjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dołączyły trzy kierunki studiów pierwszego stopnia: produkcja muzyczna i realizacja dźwięku, doradztwo podatkowe oraz inżynieria w logistyce. Studia II stopnia będą z kolei bogatsze o dwa kierunki: dietetykę oraz leśnictwo.
„Cały czas jako Uniwersytet i jako katedra, a nawet jako wydział oczywiście musimy ewoluować, wzmacniać swój potencjał naukowy i dydaktyczny, dlatego też na naszym wydziale pojawiły się nowe kierunki studiów, tak samo jak i oferta” - zaznacza mgr inż. Przemysław Piech, przewodniczący Rady Samorządu Doktorantów UWM.
„ Mamy nadzieję, że mimo wszystko tak jak zawsze grono studenckie, grono Uniwersytetu, społeczności Uniwersytetu stanie na wysokości zadania i te wszystkie wyzwania, które na nas czekają naszej organizacji, czy po prostu nas jako studentów, nie będą stanowiły żadnego problemu” - dodaje Piotr Wałejko, przewodniczący Samorządu Studenckiego UWM.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski przyciąga studentów nie tylko z Polski, ale i ze świata. Do bogatej oferty edukacyjnej w przyszłym roku ma dołączyć kolejny kierunek – fizjoterapia.